colour style colour style colour style colour style

Fotosfery Marcinowej Woli

W połowie sierpnia 2014 roku międzynarodowa firma Google zorganizowała w Giżycku wydarzenie pod nazwą MapUp Mazury. Wydarzenie miało na celu poprawienie map Google regionu Mazur oraz ogólnie wsparcie w promocji turystycznej regionu. Na zaproszenie Google na Mazury przyjechało około 25 osób z całej Polski, w tym moja skromna osoba. Przez 3 dni dopieszczaliśmy mapy a fotografowie wędrowali po okolicach i wykonywali zdjęcia sferyczne. W ostatnim dniu imprezy zaproponowałem jednej grupie fotografów aby udali się w okolicę Marcinowej Woli, bo co by nie mówić, to mamy chyba najładniejsze krajobrazy w okolicy. Efektem wizyty fotografów są piękne zdjęcia sferyczne - klikając na poniższe zdjęcia zostaniesz przeniesiony do właściwych zdjęć. Zdjęcia sferyczne mają tę przewagę nad tradycyjnymi, że można się swobodnie rozglądać dokoła.

 
Cmentarz wojenny
 
Więcej zdjęć znajdziesz wchodząc na mapy Google i tam wystarczy przeciągnąć pegmana (ta żólta postać). Innym sposobem jest wizyta pod adresem maps.google.com - niebieskie kropki to miejsca wykonania zdjęć sferycznych. Wystarczy przeciągnąć pegmana (to ta postać w prawym dolnym rogu) na kropkę. Od jakiegoś czasu sam wykonuję takie zdjęcia (przykład poniżej), więc okolice są mocno osferowane.
 
Panorama Marcinowej Woli
Fot. Mariusz Bronk
 
Informowałem już wcześniej, że jesienią 2012 roku przez nasza miejscowosć przejechał samochód Street View i dzięki temu można odbyć wirtualny spacer po Marcinowej Woli. Zdjęcia sferyczne są doskonałym uzupełnieniem, bo można na nich pokazać miejsca, gdzie samochód nie ma szans wjechać.