colour style colour style colour style colour style

Cmentarz w Paprotkach został również odnowiony

Polscy i niemieccy żołnierze wspólnymi siłami, przy wsparciu pracowników Urzędu Gminy Miłki i mieszkańców gminy, odnowili kolejny cmentarz w gminie Miłki. Jest to cmentarz wojenny Paprotki (łąki) z okresu I wojny światowej. Cmentarz jest położony na skraju wsi na tzw. wzgórzach paproteckich.

Dnia 1 września 2011 r. o godz. 13:00 odbyło się symboliczne przekazanie cmentarza pod opiekę włodarzy Gminy Miłki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Ambasady Rosji, przedstawiciele Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, żołnierze niemieccy, żołnierze polscy, włodarze Gminy Miłki, radni Gminy Miłki, nauczyciele i uczniowie miłeckich szkół oraz okoliczni mieszkańcy. Pamięć poległych żołnierzy uczczono składając wieńce pod krzyżem górującym nad cmentarzem. Oprawę artystyczną przygotował zespół "Marcinianki" z Marcinowej Woli przy współpracy z OK Miłki.

Więcej o uroczystości można przeczytać na stronie Gminy Miłki

W ubiegłym roku podobna uroczystość odbyła się w Marcinowej Woli, gdzie również żołnierze z Niemiec i z Polski odrestaurowali cmentarz z okresu I wojny światowej.