colour style colour style colour style colour style

Drogi kolonijne, sieć wod-kan i plaża

Szanowni Państwo,

 

jestem dłużny kilka informacji na temat spraw bieżących.

Wodociągi i kanalizacja - mimo szumnych zapowiedzi inwestycja jest opóźniona. Okazało się, że wcześniejsze deklaracja uruchomienia jej od lipca 2014 roku były wysoce na wyrost. Z informacji uzyskanych podczas sesji Rady Gminy mogę jedynie przekazać, że sieć nie jest jeszcze skończona. W miesiącach październik i listopad mają zostac wykonane ostatnie odcinki sieci (m.in. do pominiętych domów w środku miejscowości) oraz będą przeprowadzane próby i odbiory techniczne. Pan Wąsiakowski przekazał, że planowane uruchomienie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej nastąpi w grudniu 2014 roku. Oby tak się stało.

 

Ostatnio otrzymałem taki oto list od urzędujacego Wójta:

interpelacja droga na truksy

Myślę, że podobnie jak mieszkańczy koloni na tzw Truksach, z utęsknieniem czekam na efekty prac. Mam też nadzieję, że nie powtórzy sięsytuacja z wiosny, kiedy to po naprawie drogą jeździło się gorzej niż przed naprawą.

 

Ostatni rzecz o której chciałbym nieco napisać to planowana plaża. Wielu mieszkańców nie do końca wie na co się zdecydowaliśmy więc postanowiłem nieco przedstawić sprawę. Realizowane przedsięwzięcie pokazuje najlepiej poniższa mapka

drog na plaze

Powyższa mapka pochodzi z serwisu http://milki.e-mapa.net/ 

Dla osób, które nie mogą same udać się na miejsce przygotowałem wirtualną wycieczkę na plażę w postaci serii zdjęć sferycznych.

Realizacja plaży dla Marcinowej Woli będzie wymagała dużego zaangazowania mieszkańców, ale pomysł jest do zrealizowania. Tym bardziej, że jakieś 25 lat temu w tamtym miejscu była kładka i młodzież z niej korzystała (wiem z opowieści). Chyba wszyscy liczymy, że zgodnie z deklaracjami, szczególnie młodsi mieszkańcy miejscowości zaangażują się w ten projekt na 200%. Tu na razie jest bagnisko, ale będzie San Francisco!!!