colour style colour style colour style colour style

Sprawa przyłączy wod-kan i nie tylko

Szanowni Państwo,

jak już wcześniej informowałem w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy Marcinowa Wola będzie dużym placem budowy. Wszystko to za sprawą planowanej od wielu lat inwestycji budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w naszej miejscowości. Wprawdzie procedury przetargowe jeszcze trwają, ale już dziś warto pochylić się nad tematem. Przejrzałem projekt tej inwestycji i na jednej z ostatnich sesji skierowałem do Wójta Gminy interpelację w sprawie przyłączy wod-kan. Poniżej przedstawiam odpowiedź.

interpelacja ws przylaczy

 

Jest to o tyle ważne, że bardzo wskazane jest aby być przygotowanym również finansowo na wykonanie przyłaczy do kanalizacji sanitarnej i do wodociągu. W zależności od długości tych przyłączy będzie to kwota od około tysiąca złotych do nawet kilku tysięcy. Zapewne w tej sprawie odbędą się stosowne spotkania z mieszkańcami, na których będzie każdy mógł zapoznać ze szczegółami.

Chciałbym również przekazać odpowiedź na zapytanie jednej z mieszkanek. Wiosną tego roku zostałem zapytany o możliwości zagospodarowania popiołu z domowych pieców i kotłów opalanych drewnem i węglem. Pytanie to przekazałem niezwłocznie do władz Gminy. Na ostatniej sesji Wójt poinformował, że aktualnie popiół jest traktowany jak odpad komunalny i można do wrzucać do pojemników z innymi niesegregowanymi śmieciami.

Skoro jesteśmy przy temacie śmieci, to warto odnotować fakt, że w ciągu kilku miesięcy zmienią się warunki (i niestety ceny) za odbieranie śmieci. Nowe warunki wejdą w życie najpóźniej od lipca 2013 roku. o szczegółach zostaniemy poinformowani w późniejszym czasie - aktualnie trwają prace nad wdrożeniem nowego systemu.