colour style colour style colour style colour style

Pierwsza rocznica zespołu Marcinianki

"W Marcinowej są słoneczni ludzie" - to fragment piosenki napisanej i śpiewanej przez zespół wokalny "Marcinianki". Równo rok temu Panie z Marcinowej Woli założyły zespół i swoim śpiewem uświetniły już grubo ponad 20 imprez na terenie powiatu giżyckiego. Zdobyły przy tym szereg nagród i wyróżnień. Od początku istnienia zespół prowadzi instruktor wokalno-muzyczny Sebastian Łukaszuk.

Jako "Marcinianki" zadebiutowały na "Rydzewskiej Majówce". Można było również je usłyszeć na dożynkach Gminy Miłki, Gminy Ryn, Piernikaliach w Giżycku, na Kiermaszu Wyrobów Świątecznych LGD 9 w Wydminach i wielu innych imprezach kulturalnych.

Uroczystości pierwszej rocznicy powstania zespołu odbyły się 8 marca 2011 r w świetlicy wiejskiej w Marcinowej Woli. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Miłki z małżonką, przedstawiciele giżyckiego i miłeckiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, radni Rady Gminy Miłki i oczywiście "Marcinianki" z rodzinami. Na uroczystości rocznicowe przybył również zaprzyjaźniony zespół wokalny "Kalina" z Miłek, który to w ubiegłym miesiącu świętował swoją siódmą rocznicę.

Obchody rocznicy zespołu "Marcinianki" pokryły się również z pierwszą rocznicą powstania koła PZERiI w Marcinowej Woli oraz oczywiście ze świętem kobiet. Z tej okazji wszystkie Panie, a w szczególności "Marcinianki" zostały obdarowane kwiatami i prezentami. Nie obyło się oczywiście bez koncertu zespołu. Panie zebrały gromkie brawa około 40 osobowej publiczności i zostały wywołane do bisowania. Bisowały z nieukrywaną radością. Spotkanie rocznicowe zakończyło się wspólną biesiadą i tańcami.